fbpx

HAKKIMDA

Dijitalin sınırı yok..

Beni tanıyın...

Batuhan Ateş, 1996 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Malatyalı olan Ateş ilkokul, ortaokul ve liseyi Manavgat’ta bitirdi.  2020 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. Akademik kariyerinde aktif olarak yeni medya alanında tecrübe edinerek Manas Üniversitesi medya merkezi, Manavgat medya grup, Sahil haber ajansı  ve Kırım haber ajansı gibi kurumlarda stajlar ve serbest medya/basın çalışmaları yapmıştır. Uluslararası bir çok medya projesine de imza atmıştır.

Mezuniyetinden sonra 1 yıl Kazakistan ve Kırgızistan ülkelerinde T.C devlet kurumlarına özel kurumsal iletişim, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında serbest danışmanlık yapmıştır 2021 yılında Türkiye’ye dönen ateş edindiği medya tecrübesini turizm sektörüyle birleştirerek Antalya’da bulunan Sueno otel grubunda sosyal medya asistanlığı, 2022 yılında Orange County otel grubunda dijital medya yöneticiliği yapmıştır. Uyguladığı algoritma stratejisi sayesinde Orange County otel grubunu Turizm sektörü sosyal medya istatiksellerinde Türkiye 3.cüsü yaparak dijital medya alanında belirgin bir takipçi ve marka bilinirliğini attırmada katkı sağlamıştır. 2023 yılı itibariyle mesleki kariyerini Almanya merkezli danışmanlık firması olan Mediawirt’te sosyal medya ve dijital pazarlama yöneticisi olarak sürdürmektedir.

Batuhan Ateş’in uzmanlık ve çalışma alanları arasında medya diplomasisi, medya-iletişim, dijital okuryazarlığın ve sosyal medyanın algoritma kullanımı ve öğretimi , siber güvenlik, web sitesi tasarımı, Seo/Sem, performans pazarlama, mobil prodüksiyon içerik üretimi  eğitimi, sivil toplum örgütleriyle gönüllü medya çalışmaları ve eğitimleri gibi konular bulunmaktadır. Ulusal haber ve köşe yazıları bulunan Ateş, aynı zamanda farklı basın medya ve sosyal sorumluluklarda da aktif rol almaktadır.

Dijital medya yöneticisi olarak görev yapan Ateş, IFJ uluslar arası serbest basın mensubu olarak haber içerik üretimini sürdürerek sosyal medya ve dijital pazarlama alanlarında da bir çok kişiye ve kuruma danışmanlık vermektedir. İngilizce, Rusça, Kırgızca ve Kazakça dillerine hakimdir.

GALERİ