fbpx

BATUHAN ATEŞ

1996 Ankara doğumludur. Antalya’nın Manavgat ilçesinde çocukluğunu geçirmiştir. İlkokulu Çolaklı Yahya Kurt okulunda bitirmiştir daha sonra Manavgat Fark Anadolu Lisesinden 2015 yılında mezun olmuştur. Yine aynı yıl ÖSYM sınavıyla bölüm 3.cüsü olarak gittiği Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 5 yıllık eğitimini bitirerek 2020 yılında mezun olmuştur.

Lisans tezini Avrasya ve Orta Asya bölge özgün içerikleriyle ”Atalarımızın Diyarı” adlı kültür/seyahat internet blog sitesi ile sunmuştur. Lisans eğitimi boyunca üniversitenin uygulamalı medya merkezi ve gazetesinde aktif olarak muhabirlik, editörlük, sosyal medya yönetimi alanlarında tecrübe edinmiştir. 2 dönem Türk öğrenciler birliği temsilcisi seçilmiştir. Uzun dönem zorunlu stajını Türkiye’de Manavgat Medya Grup Ltd. Şti. ‘de muhabir olarak yapmıştır.

Kırgızistan’da kaldığı süreçte Türki Cumhuriyetleri arasında ki medya diplomasisini geliştirmek amacıyla kuruculuğunu üstlendiği ”Asman” adında dijital medya ajansı ve dijital haber platformu projesi ile Kırgızca, Türkçe, Rusça, Kazakça ve Özbekçe dillerinde içerikler üreterek yayım yapmıştır. Öğrenci statüsünde gerçekleştirdiği medya misyonu ile T.C Büyükelçiliklerin, Resmi Kurumların ve Üniversite yönetiminin takdirini ve desteğini kazanmıştır. Medya projesi kapsamında genel yayın koordinatörü olarak gönüllü ekibiyle 32 sayfalık ”Asman E-Dergi” adında kültür/sanat dergisi de çıkarmıştır. Kırgızistan’da ve Kazakistan’da ticari şirketlerin ve T.C Bakanlık kurumlarının sosyal medya ve dijital pazarlama danışmanlığını da üstlenmiştir.

Mezuniyetinden sonra Ukrayna merkezli QHA ”Kırım Haber Ajansı Ltd. Şti.” ‘de Avrasya bölgesi stajyer serbest muhabiri olarak görev almış bir çok haberi de yayımlanmıştır. Ek olarak İstanbul merkezli SHA ”Sahil Haber Ajansı Lti. Şti.” ‘de serbest dış haber editörü olarak görev almış ve Kırgızistan’da 1 yıl daha kalarak kuruculuğunu üstlendiği dijital medya projesi ”Asman” ile çalışmalarına da devam etmiştir.

Covid-19 pandemisinin etkisiyle Türkiye’ye dönen Ateş, Antalya’da yaşadığı yıllarda edindiği Turizm tecrübesini dijital medya ile birleştirerek 2021 yılı yaz sezonunda Sueno Otel grubu sosyal medya departmanında Ebru gündeş ve Sibel can konserleri başta olmak üzere video prodüksiyon asistanı olarak çalışmaya başlamış alanında bir çok tecrübe edinmiştir. 2022-2023 yılı Antalya’da bulunan Uğur Batı’nın ünlü pazarlama kitabı (Marketing Farketing) kitabına konu olan Orange County Otel grubunda Dijital Medya Yöneticisi olarak görev alan Ateş otel grubunu turizm sektörü sosyal medya istatiksellerinde Türkiye 3.lüğüne taşımış ve online marka etkileşimleri arttırarak bir çok başarıya imza atmıştır.

2019 yılından bu yana aktif bir şekilde Kurumsal iletişim, dijital pazarlama, gazetecilik, PR reklam, prodüksiyon, fotoğrafçılık, kurgu montaj, seo/sem/web tasarımı ve sosyal medya içerik üreticiliği alanında faaliyetlerini yürütmektedir. Orta Asya, Avrasya ve Balkanlar bölge haberciliği, sosyal medya uygulamalarının algoritma kullanımı ve trend uyumlu içerik üretimi, dijital pazarlama platformlarının kullanımı, raporlanması, dönüşümleri, satış stratejisi, temel video prodüksiyon programları kullanımı konusunda uzmandır.

Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak hizmet etmeyi görev haline getiren Ateş, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Basın timi , Cosmos Youth Association Dijital Medya timi ve Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Antalya gönüllüsüdür. Aynı zamanda International Federation of Journalists – IFJ üye tesciliyle Yurtiçinde ve Yurtdışında Uluslararası serbest gazeteci basın kartlı olarak dijital haber içerik üretimini de sürdürmektedir.

Şu anda Dijital Medya alanında çalışmalarına devam eden Ateş, birçok kurum ve kişiye dijital göçebe uzaktan çalışma metoduyla sosyal medya ve dijital pazarlama danışmanlığı vermektedir.

Orta derecede İngilizce, Rusça, iyi derece Kazakça ve Kırgızca dillerini bilmektedir.