fbpx
Dijital Medya sektöründe 7 yıl

Beni tanıyın

BATUHAN ATEŞ

Akademik kariyerinde yeni medya alanında tecrübe edinen Ateş, Sosyal Medya Pazarlama, Mobil prodüksiyon, Web sitesi yönetimi, dijital pazarlama danışmanlığı, eğitmenliği ve kurumsal iletişim alanlarında çalışmalarıma devam etmektedir.

“Yap ve gelip izlemelerini bekle.” sadece sinemalarda olur. Sosyal medya şöyle bir yer “Yap, içerikle besle, katılmalarını sağla. Tüm bunlardan sonra belki gelip kalıcı olabilirler.” – Seth Godin

BATUHAN ATEŞ KİMDİR?

Batuhan Ateş, 1996 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Malatyalı olan Ateş ilkokul, ortaokul ve liseyi Antalya’nın Manavgat ilçesinde bitirdi. 2020 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. Akademik kariyerinde yeni medya alanında tecrübe edinerek Manas Üniversitesi medya merkezi, Manavgat Medya Grup, Sahil Haber Ajansı ve Kırım Haber Ajansı gibi kurumlarda stajlar, sosyal medya haber içerik üreticiliği ve muhabirlik yapmıştır. Eğitim sürecinde Uluslararası bir çok dijital medya projesine de imza atmıştır.

Mezuniyetinden sonra 1 yıl Kazakistan ve Kırgızistan ülkelerinde bulunarak T.C devlet kurumlarına özel kurumsal iletişim, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında danışmanlık yapmıştır. 2021 yılında Türkiye’ye dönen Ateş kazandığı medya tecrübesini turizm sektörüyle birleştirerek Antalya’da bulunan Sueno otel grubunda sosyal medya asistanlığı, 2022 yılında Orange County otel grubunda dijital medya yöneticiliği yapmıştır. Uyguladığı teknik içerik algoritma stratejisi sayesinde Orange County otel grubunu Turizm sektörü sosyal medya istatiksellerinde Türkiye 3.cüsü yaparak dijital medya alanında belirgin bir takipçi ve marka bilinirliği ve müşteri etkileşiminde katkı sağlamıştır. 2023 yılında Almanya merkezli enerji danışmanlık şirketi Mediawirt Co’da dijital pazarlama yöneticisi olarak görev almış Avrupa bölgesi dijital medya, E – ticaret süreçlerinde bilgi kazanımıyla bir çok E-ticaret projesinde aktif rol almıştır. 2023 sonu 2024 yılında ise Antalya Belek Üniversitesinde Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı görevini üstlenen Ateş Üniversitenin tüm iç ve dış kurumsal iletişim ve sosyal medya yönetiminde aktif rol almış , kuruluşundan bu yana ilk defa sosyal medya istatiksellerini gözle görülür etkileşimi arttırarak içerik üretim stratejisiyle en çok izlenen videolarla binlerce potansiyel takipçiye ulaşmıştır.

Ateş’in uzmanlık ve çalışma alanları arasında medya diplomasisi, kurumsal iletişim , medya/basın, dijital okuryazarlık, sosyal medyanın içerik algoritma kullanımı ve öğretimi , web sitesi yönetim ve tasarım süreci, Seo/Sem, dijital pazarlama , mobil prodüksiyon  marka içerik stratejisi, Affiliete marketing , sivil toplum örgütleriyle gönüllü medya çalışmaları ve eğitimleri gibi konular bulunmaktadır.

Ulusal haberde köşe yazıları bulunan Ateş, Belçika merkezli EFJ- European Federation of Journalists kurumunun Türkiye üyesi serbest basın mensubu olarak dijital haber içeriği üretmektedir. Aynı zamanda teknoloji ve gelecek temalı seyahat platformu yarinigez.com ve dijital pazarlama akademisi itrony.com’un kurucusudur.

Şu anda uzaktan sosyal medya ve dijital pazarlama danışmanlığına devam eden Ateş, serbest şekilde itrony.com aracılığıyla kişi, kurum ve işletmelere sosyal medya ve dijital pazarlama danışmanlığı ve eğitimleri vermektedir. İngilizce, Rusça, Kırgızca ve Kazakça dillerine hakimdir.

Katılım sağladığım sertifikalı dijital medya eğitimlerim

Kurumsal eğitimler

Translate »