Dijital Medya sektöründe 7 yıl

Beni tanıyın

BATUHAN ATEŞ

Akademik kariyerinde yeni medya alanında tecrübe edinen Ateş, Sosyal Medya Pazarlama, Mobil prodüksiyon, Web sitesi yönetimi, dijital pazarlama danışmanlığı, eğitmenliği ve kurumsal iletişim alanlarında çalışmalarıma devam etmektedir.

“Yap ve gelip izlemelerini bekle.” sadece sinemalarda olur. Sosyal medya şöyle bir yer “Yap, içerikle besle, katılmalarını sağla. Tüm bunlardan sonra belki gelip kalıcı olabilirler.” – Seth Godin

BATUHAN ATEŞ KİMDİR?

Batuhan Ateş, 1996 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Malatyalı olan Ateş ilkokul, ortaokul ve liseyi Antalya’nın Manavgat ilçesinde bitirdi. 2020 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. Akademik kariyerinde yeni medya alanında tecrübe edinerek Manas Üniversitesi medya merkezi, Manavgat medya grup, Sahil haber ajansı ve Kırım haber ajansı gibi kurumlarda stajlar, sosyal medya haber içerik üreticisi ve muhabirlik yapmıştır. Eğitim sürecinde Uluslararası bir çok dijital medya projesine de imza atmıştır.

Mezuniyetinden sonra 1 yıl Kazakistan ve Kırgızistan ülkelerinde bulunarak T.C devlet kurumlarına özel kurumsal iletişim, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında danışmanlık yapmıştır. 2021 yılında Türkiye’ye dönen Ateş kazandığı medya tecrübesini turizm sektörüyle birleştirerek Antalya’da bulunan Sueno otel grubunda sosyal medya asistanlığı, 2022 yılında Orange County otel grubunda dijital medya yöneticiliği yapmıştır. Uyguladığı teknik içerik algoritma stratejisi sayesinde Orange County otel grubunu Turizm sektörü sosyal medya istatiksellerinde Türkiye 3.cüsü yaparak dijital medya alanında belirgin bir takipçi ve marka bilinirliği ve müşteri etkileşiminde katkı sağlamıştır. 2023 yılında ise Almanya merkezli enerji danışmanlık şirketi Mediawirt’te dijital pazarlama yöneticisi olarak görev almıştır.

Ateş’in uzmanlık ve çalışma alanları arasında medya diplomasisi, kurumsal iletişim , medya/basın, dijital okuryazarlık, sosyal medyanın içerik algoritma kullanımı ve öğretimi , web sitesi yönetim ve tasarım süreci, Seo/Sem, dijital pazarlama , mobil prodüksiyon içerik üretimi, sivil toplum örgütleriyle gönüllü medya çalışmaları ve eğitimleri gibi konular bulunmaktadır.

Ulusal haberde köşe yazıları bulunan Ateş, Belçika merkezli EFJ- European Federation of Journalists kurumunun Türkiye üyesi serbest basın mensubu olarak dijital haber içeriği üretmektedir. Aynı zamanda teknoloji ve dijital temalı seyahat platformu yarinigez.com ve yapay zeka eğitim akademisi itrony.com’un kurucusudur.

Şu anda Antalya Belek Üniversitesinde Kurumsal İletişim Uzmanı olarak görevine devam eden Ateş, serbest şekilde kişi, kurum ve işletmelere sosyal medya ve dijital pazarlama danışmanlığı ve eğitimi vermektedir. İngilizce, Rusça, Kırgızca ve Kazakça dillerine hakimdir.

Katılım sağladığım sertifikalı dijital medya eğitimleri

Katıldığım eğitimler

Translate »