Batuhan Ateş

1996 Ankara doğumludur. Manavgat Fark Anadolu Lisesinden 2015 yılında mezun olmuştur. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 2020 yılında mezun oldu. Lisans tezini Avrasya ve Orta Asya bölge içerikleriyle ”Atalarımızın Diyarı” adlı kültür/seyahat uygulamalı internet blog sitesi ile sunmuştur. Lisans eğitimi boyunca üniversitenin uygulamalı medya merkezi ve gazetesinde aktif olarak kameramanlık, muhabirlik ve editörlük tecrübesi edinmiştir. Uzun dönem zorunlu stajını Manavgat Medya Grup Ltd. Şti. ‘de muhabir olarak yapmıştır.

Kırgızistan’da kaldığı süreçte Türk Dünyası ülkeleri arasında ki medya diplomasisini geliştirmek amacıyla kuruculuğunu üstlendiği ”Asman” adında dijital reklam ajansı ve dijital haber platformu ile Kırgızca, Türkçe, Rusça, Kazakça ve Özbekçe dillerinde içerikler üreterek yayım yapmıştır. Kırgızistan’da kurumsal ticari şirketlerin ve T.C Bakanlık kurumlarının sosyal medya içerik üretimi ve dijital pazarlama danışmanlığını yapmıştır. Yine genel yayın koordinatörlüğünü ve tasarımını üstlendiği ”Asman E-Dergi” adında kültür/sanat dergisi çıkarmıştır.

Eğitiminin son yılında aktif bir şekilde Ukrayna merkezli QHA ”Kırım Haber Ajansı Ltd. Şti.” ‘de Avrasya bölgesi stajyer muhabiri olarak çalışmıştır. Ek olarak İstanbul merkezli SHA ”Sahil Haber Ajansı Lti.Şti.” ‘de Dış Haberler Editörü olarak da çalışmıştır. 2019 yılından bu yana aktif bir şekilde dijital pazarlama, içerik üreticiliği, gazetecilik, PR reklam, prodüksiyon, fotoğrafçılık, kurgu montaj, seo, web tasarımı ve sosyal medya alanında faaliyetlerini yürütmektedir. Orta Asya ve Avrasya bölge haberciliği alanlarında da uzmandır. Temel seviyede İngilizce, iyi derece Rusça, Kazakça ve Kırgızca dillerini bilmektedir.

Mezuniyetinden sonra akademik eğitimine ara vererek iş hayatına devam eden Ateş, Kırgızistan’da 6 ay kalarak serbest ticaret ve turizm insan kaynakları alanlarında ticaret yapmıştır. Antalya’da yaşadığı yıllarda edindiği Turizm tecrübesini dijital medya ile birleştirerek 2021 yılı yaz sezonunda Antalya’ya dönen Ateş, Sueno Otel grubunda Sosyal medya departman bünyesinde ve video prodüksiyon asistanı olarak çalışmaya başladı. 2022 yılının ilk ayından itibaren ise Antalya’da bulunan Orange County Otel grubunda Dijital Medya Uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir.

Medya alanında çalışmalarına devam eden Ateş, serbest şekilde sosyal medya ve dijital pazarlama danışmanlığı , Avrupa Birliği destekli İklim gönüllüleri platformu sosyal medya editörü ve asmannews.com haber web sitesi Genel Yayın Koordinatörü ve IFC Uluslararası Basın Kartı tescili ile serbest gazeteci ünvanıyla dijital haber üretimine devam etmektedir.