fbpx

1996 Ankara doğumludur. Manavgat Fark Anadolu Lisesinden 2015 yılında mezun olmuştur. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 2020 yılında mezun oldu.

Lisans tezini Avrasya ve Orta Asya bölge içerikleriyle ”Atalarımızın Diyarı” adlı kültür/seyahat uygulamalı internet blog sitesi ile sunmuştur. Lisans eğitimi boyunca üniversitenin uygulamalı kurumsal medya merkezi ve gazetesinde aktif olarak kameramanlık, muhabirlik ve editörlük, web sitesi ve sosyal medya yönetimi tecrübesi edinmiştir. Uzun dönem zorunlu stajını Manavgat Medya Grup Ltd. Şti. ‘de muhabir olarak yapmıştır.

Kırgızistan’da kaldığı süreçte Türk Dünyası ülkeleri arasında ki medya diplomasisini geliştirmek amacıyla kuruculuğunu üstlendiği ”Asman” dijital medya ajansı ve dijital haber platformu ile Kırgızca, Türkçe, Rusça, Kazakça ve Özbekçe dillerinde içerikler üreterek yayım yapmıştır. Kırgızistan’da kurumsal ticari şirketlerin ve T.C Bakanlık kurumlarının sosyal medya içerik üretimi ve dijital pazarlama danışmanlığını yapmıştır. Medya projesi kapsamında genel yayın koordinatörlüğünü ve içerik tasarımını üstlendiği ”Asman E-Dergi” adında kültür/sanat dergisi çıkarmıştır.

Eğitiminin son yılında aktif bir şekilde Ukrayna merkezli QHA ”Kırım Haber Ajansı Ltd. Şti.” ‘de Avrasya bölgesi stajyer muhabiri olarak çalışmıştır. Ek olarak İstanbul merkezli SHA ”Sahil Haber Ajansı Lti.Şti.” ‘de serbest Dış Haberler Editörü olarak da çalışmıştır. 2019 yılından bu yana aktif bir şekilde dijital pazarlama, içerik üreticiliği, gazetecilik, PR reklam, prodüksiyon, fotoğrafçılık, kurgu montaj, Seo/Web Tasarımı ve sosyal medya alanında faaliyetlerini yürütmektedir. Orta Asya ve Avrasya bölge haberciliği alanlarında da uzmandır.

Mezuniyetinden sonra akademik eğitimine ara vererek iş hayatına devam eden Ateş, Kırgızistan’da 6 ay kalarak kuruculuğunu üstlendiği dijital içerik ajansı ile turizm insan kaynakları alanlarında işlerine devam etmiştir. Antalya’da yaşadığı yıllarda edindiği Turizm tecrübesini dijital medya ile birleştirerek 2021 yılı yaz sezonunda Antalya’ya dönen Ateş, Sueno Otel grubu sosyal medya departmanında video prodüksiyon asistanı olarak çalışmaya başladı. 2022 yılının ilk ayından itibaren ise Antalya’da bulunan Orange County Otel grubunda Sosyal Medya Uzmanı olarak başlayan Ateş kısa sürede Dijital Medya Yöneticisi olarak iş hayatına devam etmektedir.

Dijital Medya alanında çalışmalarına serbest şekilde devam eden Ateş, sosyal medya ve dijital pazarlama danışmanlığı ve IFC Uluslararası Basın Kartı tescili ile serbest gazeteci olarak dijital haber üretimi yapmaktadır. Temel seviyede İngilizce, iyi derece Rusça, Kazakça ve Kırgızca dillerini bilmektedir.